Srpen 2007

Problém z Horsez - Dědicvtí hřebčína :-(

29. srpna 2007 v 10:43 | Eliška Peprníčková |  → Majitelka blogu
Prosím vás nevím kod do Vincenta domu mám telefoní seznam to ano jenže nevidím ten kod neporadíte mi pls. prosím moc papa
Horsez: Dědictví hřebčína

zvládly by jste to?

29. srpna 2007 v 10:37 | Eliška Peprníčková |  → Majitelka blogu
( / /)
....... /..../
........ /..../
......../´¯.I.¯`./
..../... I....I..(¯¯¯`
...I.....I....I...¯¯....
...I.....I´¯.I´¯.I.....)
........` ¯..¯ ´.......'
...._________.·´
.....l-_-_-_-_-_-
.....l-_-_-_-_-_-
tak to by mě zajímalo jestly to zvladnete skuste to zkusit do komentíků
tak papa a potřebuji do prví bleskovky mít jednoho človíčka papa

koník pro štěstí

28. srpna 2007 v 19:11 | Eliška Peprníčková |  →Obráázky koníííííí
koník pro štěstí dejte si ho na blog a neporušte to! jinak koník uteče!......
tak Pa pa dej si to na blog (pro všechny kteří nemají blog) ti kteří nemají nevadí protože jsi to viděl/a tak koník ti dal štěstí

obrázky s konmi

25. srpna 2007 v 14:13 | Eliška Peprníčková |  →Obráázky koníííííí
tak jsou tu po tak dlouhé době koníci obrázky
obrázky:
krásnééééé
dávají si pusíííínku jů :-)
stádo v ohradě hezké
hezké
romantika
oooooo nádhera
tak papa vaše Eliška :-)

tygřík pro štěstí

21. srpna 2007 v 18:59 | Eliška Peprníčková |  →Obráázky koníííííí
od jedné holky Berushka3 říká že je nejlepší si dát tohoto tygříka na blog já jsem už měla velkou smůlu tu hru Horsez dostanu až zítra *TIRED* ach jo papa dej si to na blog jinak budeš mít smůlu papa

omluva

19. srpna 2007 v 12:49 | Eliška Peprníčková |  → Majitelka blogu
tak já se vám omlovám přijela jsem domů tento týden ve čtvrtek páááááááááááááá pááááááá

Horsez-Dědictví hřebčína

19. srpna 2007 v 12:33 | Eliška Peprníčková |  → Hry s koňmi
Horsez: Dědictví hřebčína Takže budu zítra mít novou hru tak jsem se rozhodla jí dát sem.
Jmenuje se Horsez -dědictví hřebčína můžete si jí objednat na této stránce www.funstore.cz a tady jsou obrázky:

úvod o mě

15. srpna 2007 v 14:43 | Eliška Peprníčková |  → Úvod + majitelka blogu
ahoj!.Tak jmenuji se Eliška Peprníčková je mi osm let narozeniny mám 17.4.1999http://www.hint.cz/pasingr/dort11.jpg mám dva koníkykoně , a máme jednoho psa a tihle koně nejsou mí ale vypůjčený obrázek to je jiný kůn s hříbětem a já mám jiního ted' k našemu psovy jmenuje se Endyhttp://www.pozitivni-noviny.cz/IMAGES-1/maltezak.jpg a moje koně se jmenují Jířa a Sára ta k papa VAŠE ELIŠKA a můj život je krásný

Spřátelený blogísek

14. srpna 2007 v 9:10 | Eliška Peprníčková
Spřátelený blogísek je velmikrásný určitě se vám bude líbit její adresa: www.kone-marti.blog.cz

špatné konské žrádlo

13. srpna 2007 v 21:23 | Eliška Peprníčková |  → Nevhodná krmiva pro koňe
Ahoj tady jsou obrázky jedovatých rostlin a něco o nich. Nikdy nedávete koni jedovaté rostliny a tady jsou
Dub
Obrazek

Dub obsahuje ve svých listech, plodech i v poupatech velké množství tanninu. Po konzumaci se u koní vyskytují časté zácpy, slabost a nechutenství, bývají postiženy i ledviny, koně mohou být i dehydratováni. Léčba - veterinární lékař dekontaminuje organismus projímadly.
Vyskytuje se hlavně v listnatých lesích a na jejich okrajích.
Tis červený
Obrazek

Je smrtelně jedovatou rostlinou již po pozření malého množství. Koně, kteří pozřeli tis mají svalovou slabost, třesou se, nastupuje ztížené dýchání a nakonec smrt. Výjimkou není nalezení mrtvého koně ještě s větévkou tisu v hubě.
Tis roste jako okrasná dřevina - keř nebo malý stromek s malými červenými plody. Smrtelně jedovatá je celá rostlina.

Starček přímětník
Obrazek

Je pro koně smrtelně jedovatý v suchém stavu, ve kterém ho koně rádi přijímají. Pro otravu stačí koni pozřít 8 - 10% jeho tělesné hmotnosti. Roste na loukách a mýtinách, způsobuje u koní poruchy jater a až po určité době dochází k jejich akutnímu selhání.
Štědřenec
Obrazek

Je pro koně jedovatý po pozření kterékoliv jeho části. Nejjedovatější jsou jeho semena. U koní, kteří štědřenec pozřeli se objevují nervové poruchy, nakonec dochází k úhynu.
Skořec
Obrazek

Jedná se o okrasnou rostlinu pěstovanou na zahrádkách. Nejvíce jedovatá jsou jeho semena. Koním stačí k otravě jen velmi malé množství. Koně jsou po pozření Skořce malátní, mají křeče, potí se, nezřídka mají horečku, kolikové bolesti i průjem, nápadný je slabý, ale rychlý puls.
Vlnice
Obrazek

Vlnice patří mezi byliny pro koně velmi jedovaté. Výsledkem požití vlnice je celkové ochrnutí koně.
Čirok obyčejný
Obrazek

Obsahuje mnoho nitrátu a kyanidu, proto je silně toxický. U koní přivodí poruchy dýchacích cest.
Pryskyřník
Obrazek

Je pro koně středně jedovatý, pokud ho koním nedpředkládáme nasekaný v krmení, vyhýbají se mu pro jeho jasně žluté květy. Pokud je pryskyřník součástí sena, je pro koně neškodný. U krmení nevadí, pokud je alespoň povadlý.
Rulík zlomocný
Obrazek

Svým velkým obsahem atropinu způsobuje u koní rozšíření očních zornic, což je známkou otravy. Koně nejsou schopni vstát.
Hasivka (kapraď)
Obrazek

Setkáme se s ní hlavně v lesích a na stinných místech. Pro koně je toxická jak čerstvá, tak v suchém stavu. Příznaky pozření hasivky jsou hlavně spavost, držení zadních končetin od sebe, sražená záď, hubnutí, vrávorání. Nejjedovatější jsou mladé listy. K úhynu koníka dochází kolem 7 - 10 dní po objevení prvních příznaků.
Třezalka
Obrazek

Vyskytuje se na pastvinách, loukách a slunných místech. Nebezpečná je hlavně svým působením na světlou a bílou kůži koní, která neobsahuje pigment a stává se tak vlivem slunečního záření velmi citlivá na sluneční záření. Objevují se pak totiž popáleniny.
V suchém stavu způsobuje po pozření u koní otravu.
Včasnou léčbu zajistí veterinární lékař.
Přeslička
Obrazek

Přesličce vyhovuje k růstu vlhké prostředí. Nalezneme jí ale i na loukách a u některých cest.Na pastvině koně přesličku jen málokdy spasou, nebezpečná je ale předložená v krmení v suchém stavu v seně. Požití přesličky způsobuje vrávorání koně, který se často ani neudrží na nohou. Kůň je unavený , slabý a má špatnou koordinaci. Pokud se otrava podchytí včas, vyléčení je možné.
Javor
Obrazek

Je pro koně jedovatý hlavně v létě a na podzim. Pro koně jsou jedovaté listy v jakémkoliv stavu. Otrava javorem se projevuje zvýšenou tepovou i dechovou frekvencí, nápadně zabarvenou močí, depresí a nezřídka žloutenkou.
Bolehlav (rozpuk jízlivý)
Obrazek

Vyskytuje se na ne příliš udržovaných místech. Jedovaté jsou hlavně mladé rostliny a kořeny, nejvíce nebezpečné jsou pro koně semena. Příznaky nastupují chvíli po pozření:zvýšená dechová frekvence, časté močení, bolesti břicha, svalové křeče. Pokud zasažený organismus veterinář včas dekontaminuje projímadly, je možnost vyléčení. Velmi jedovaté jsou stonky a kořeny. Obsahují jed cicutoxin, jehož stačí pouze 60 g, aby byl pro koně smrtelný. Smrt nastává rychle, kůň má bolesti břicha, křeče, svalové třesy.

Rododendron (pěnišník)

Pěstuje se na zahradách jako okrasný keř nebo stromek. Příznaky otravy jsou nápadné slinění, ulehnutí, deprese i průjem či ztížené dýchání.
Obrazek
Ocún
Obrazek

Jarní kytička rostoucí v trávě, fialově kvetoucí. Velmi nebezpečná jsou pro koně semena a květy, která obsahují kolchicín. Postižený kůň má zánět střev a velmi bolestivé koliky. Koně lze zachránit pouze okamžitou léčbou, kterou poskytne veterinární lékař ve formě infuzí.
Blatouch bahenní
Obrazek

Najdeme ho hlavně na krajích vodních toků a ploch a v bažinatých oblastech. Jedovaté jsou především cibulky, kde jsou obsaženy toxiny. Otravu blatouchem poznáme podle průjmu, slinění i podrážděním kůže. Veterinární lékař podá většinou koni antibiotika a prostředky pro uklidnění, dekontaminuje postižený organismus.
Zimostráz
Obrazek

Setkáme se s ním nejčastěji na okrasných zahradách (jako součást živých plotů). Nejvíce jedovaté jsou pro koně jeho listy. Těch stačí kolem 0,5 kg. Postižený kůň má křeče, průjem a špatně dýchá.
Zerav (túje)
Obrazek

Všechny části túje jsou pro koně velmi jedovaté. Otrava se projevuje těžkým podrážděním střev i kůže, v nemalé míře poškozením ledvin a jater.
Popenec břečťanovitý
Obrazek

Pro koně je nebezpečná celá rostlina. Smrt nastává až po pozření velmi velkého množství. Bývá často součástí sena. Koně se hodně potí, těžce dýchají a mají rozšířené zornice.
Náprstník
Obrazek

Roste na zahrádkách jako okrasná rostlina. Koně přijmou náprstník jen suchý v seně, jedovatá je pro koně celá rostlina. Požití se projevuje nejčastěji křečemi, průjmem, nepravidelným srdečním rytmem.
Lupina
Obrazek

Nejvíce nebezpečné jsou pro koně mladé rostliny nebo semena. Po pozření má kůň křeče, ulehává, má celkově podrážděný trávicí systém.
Akát
Obrazek

Nejjedovatější jsou pro koně větve a mladé pupeny. Kůň, který pozře akát trpí nechutenstvím, má kolikové bolesti a je slabý. Při podezření na otravu akátem ihned voláme veterinárního lékaře.
Oleandr
Obrazek

Okrasná rostlina zahrádek. Pro koně je prudce jedovatá celá rostlina. Koně trpí dechovým selháním, kolikami, průjmem. Suché listy bývají součástí sena od zahrádkářů.
tak si je zapamatujte aby váš koník neumřel a nebo neměl průjem tak papa Eliška